Спеціальність 5.09010303 “Зелене будівництво і садово-паркове господарство”

Спеціальність "Зелене будівництво і садово-паркове господарство" відкрита у 1930 році.
/Files/images/gallery_45.jpg

Спеціальність випускників – зелене будівництво і садово-паркове господарство – необхідна сучасній Україні для вирішення екологічних проблем міст і населених пунктів, оздоровлення населення держави, виховання творчої особистості, досконало вилодіючої мистецтвом ландшафтного дизайну, збереження і охорони зеленого багатства країни.

Молодший спеціаліст – фахівець садово-паркового господарства готується до діяльності в області організації та ведення садово-паркового будівництва і господарства, фітодизайну та може займати первинні посади майстра, фахівця садово-паркового господарства, техніка-проектувальника, агротехніка. Професійна діяльність наших випускників пов'язана з організацією і веденням садово-паркового будівництва і господарства, розробкою дизайн-проектів, проектів планування та озеленення об'єктів зеленого будівництва (укладанням раціональних технологій з впровадження проектів у натуру; виконанням планування та озеленення територій різного призначення, зелених куточків; проведенням таксації об'єктів озеленення; вирощуванням деревних і кущових порід, квіткових рослин відкритого та закритого ґрунтів; підготовкою до реалізації та реалізація продукції; проведенням комплексу оглядових робіт з рослинами на об'єкті озеленення; економічним обґрунтуванням проектних рішень).

/Files/images/231738.jpgУ наш час ця професія набула особливої актуальності, а фахівці користуються попитом навіть за кордоном. Частина випускників спеціальності "Зелене будівництво і садово-паркове господарство" знайшли використання своїх знань і здібностей у різних країнах світу. Є й такі спеціалісти, що мають свої приватні фірми по ландшафтному дизайну і фітодизайну, беруть участь у конкурсах різного рівня і навіть входять до складу жюрі конкурсів зі спеціальності.

Навчальні практики з ботаніки, квітництва, дендрології, основ геодезії проводяться на території коледжу, в лабораторії дендрології, технологічна і переддипломна - в районних дільницях "Харківзеленбуд", в парках м.Харкова, в ботанічному саду ХНУ в приватних фірмах з ландшафтного дизайну м.Харкова.
Навчаючись у коледжі, студенти беруть участь у роботі гуртків. Підсумком є малюнки, макети, квітково-декоративні композиції, проекти різних об'єктів зеленого будівництва, квітників, досліди. За цими матеріалами проводяться конкурси, виставки творчості студентів.
Щороку викладачі і студенти спеціальності беруть участь у розробці проектів квіткового оформлення і проектів озеленення об'єктів міста і території закладу, зон відпочинку, територій приватних садиб, тощо. Всі дипломні та курсові проекти виконуються на реальній основі, значна частина - на замовлення підприємств, приватних осіб.
Після закінчення коледжу випускники спеціальності направляються для продовження навчання до Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова за скороченим терміном навчання на такі факультети:
- Інженерних мереж та екології міст
- Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва

Кiлькiсть переглядiв: 1163